Co je u nás nového - 2024

23.4. Prezentovali jsme výhody barefoot na TV NOVA

Petr Exnar byl pozván do pořadu Snídaně na TV Nova, kde dostal ve středu 10.4. prostor mluvit za Asociace barefoot obuvi. Video z pořadu naleznete v zde.

Image

25.3. Nový katalog jaro-léto 2024

Ve spolupráci s německým výrobcem leguano jsme vytvořili katalog jaro-léto. Katalog je ke stažení zde.

Image

24.3. Rozhovor o naší nové značkové prodejně v Karlových Varech

Povídání nejen o nové značkové prodejně leguano s outletem, Celý článek naleznete zde.

Image

29.2. Otevřeli jsme značkovou prodejnu v Karlových Varech

Po roce jsme otevřeli další značkovou prodejnu leguano. 

Image

9.1. Akce pro klienty leguano

Ve spolupráci s německým výrobcem barefootové obuvi leguano jsme pro vás všechny připravili lednovou akci na vybrané bosoboty leguano. . Při použití kódu "10%leguano" Vám bude z ceny u následujících modelů: city, acasa, go: silver a scio white odečteno deset procent. Akce platí do konce ledna, nebo do vyprodání zásob.

Image

Co je u nás nového - 2023

23.12. V leguano máme státní smutek

Jestli je mezi něčím vztah jako den a noc, jako dobro a zlo, tak je to barefoot a vraždění. To, co se ve čtvrtek stalo na filosofické fakultě v Praze je neomluvitelným zločinem vyšinutého jedince. Bohužel  nebyla naše společnost schopna tomuto jednání zabránit. Osobně znám otce jedné z obětí a nedovedu si představit, co musí nyní zažívat. Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodinám všech obětí. Jsme s vámi. Jsme ve smutku. Dovolte mi i touto cestou poděkovat za starostlivost  od našich zahraničních kolegů leguano. V leguano jsme totiž jedna rodina a šíříme zdravý a svobodný pohyb v barefoot leguano. To je naším posláním a v tom budeme pokračovat.

Za leguano Česká republika a Slovensko

PhDr. Petr Exnar

 

Image

10.12. Pomáhat má smysl!

Navazujeme na dlouholetou spolupráci a včera večer předal Petr Exnar za bosoboty leguano Nadační fond Šestý smysl šek na 15 499,- Kč. Tolik jsme v roce 2022 dovezli originální německé barefoot obuvi do České republiky a na Slovensko.

Díky za to, že s námi pomáháte!

Image

6.10. Prohlášení vedení společnosti leguano

Včera v podvečer mě někteří z vás upozornili na velké snížení  cen leguano na jednom českém e-shopu. Situaci jsme řešili včera i dnes. Dle sdělení majitele došlo k technickým problémům a svým závazkům vůči klientům dostojí. Mohu vás ubezpečit, že dosud byla spolupráce mezi našimi firmami bezproblémová a nejednalo se o podvod, ale dle sdělení majitele o ne kontabilitu dvou systémů.  Už večer byla situace vyřešena.

Vždy jsme dbali o to, aby značka leguano byla tím nejlepším, co lze v České republice v barefoot oboru nabídnout a to nejen z hlediska unikátnosti podrážky a kvality, ale dalších služeb s tím spojených. Tato nenapodobitelná ručně v Německu vyráběná barefoot obuv s výjimečnou podrážkou má neocenitelné benefity, které pomohou nositeli nejen v krátkém časovém horizontu, ale i v daleké budoucnosti. Je to náš mercedes mezi barefoot. 

Z bosobot leguano se za téměř osm let stala tradiční silná a spolehlivá značka a je to i vaše zásluha. Z nositelů bosobot leguano se stala komunita vyznavačů zdravého a svobodného životního stylu. Děkujeme!

Za leguano Česká republika a Slovensko

PhDr. Petr Exnar

ředitel

Image

22.9. Máme nový katalog modelů podzim/zima

V katalogu můžete najít pohromadě modely pro nadcházející sezonu. Katalog naleznete ke stažení zde.

 

Image

13.9. Vyšly nové leguanoviny

Dozvíte se v nich mimo jiné o vzniku Asociace barefoot obuvi, setkání velkoobchodních partnerů leguano a podzimních novinkách bosobot leguano. Celé číslo si můžete stáhnout zde

Image

5.7.2023 Jedeme leguano road trip

Je doba zasloužených dovolených. Protože jsou ale leguano naše srdcovka, tak  nezahálíme a dovolenou máme i tak trochu pracovní. Další fotky vložíme!

ImageImage

 

31.3. Vyšly nové leguanoviny

Dozvíte se v nich mimo jiné o výhodách chůze v bosobotách, jaké akce čekají leguano na jaře a kdy se uskuteční barefoot workshopy s guru českého běhu Milošem Škorpilem. Celé číslo si můžete stáhnout zde.

Image

20.1. 2023 S leguano míříme na prestižní adresu do srdce Prahy 

Po sedmi a půl letech se v Praze otevře další značková prodejna leguano. To je příležitost vyzpovídat Petra a Janu, kteří dováží unikátní německou obuv leguano od jara 2015. Celý článek naleznete zde.

Image

6.1. 2023 Bosoboty leguano míří do Prahy!

Dnes jsme podepsali nájemní smlouvu na novou značkovou prodejnu leguano s outletem.

Budeme v Nákupní pasáž Černá růže na jedné z nejprestižnějších pražských ulic Na Příkopě 853/12.

Otevíráme: 23.2.2023 v 17:17. Chcete se stát součástí našeho týmu? Nabídka práce zde.

K Praze 6 nám přibývá nový domov v Praze 1!

Image

1.1. 2023 PF 2023 leguano

Image

 

Co je u nás nového - 2022

23.12. Krásné Vánoce s leguano

Z bosobot leguano Vám přejeme krásné prožití vánočních svátků!

Image

2.12. Beseda „Fenomén Barefoot“

Včera proběhla v Děčíně beseda na téma „Fenomén Barefoot“ .Akce se vydařila bezvadně a naplnila naše hlavní očekávání, tedy to, že si budeme společně povídat a ne přednášet.

Ještě jednou díky všem za účast!

Image

7.11. Spustili jsme stream přenosy na leguanochannel

Na našem youtube kanále leguano channel se můžete dozvědět plno zajímavostí a zdravé a svobodné chůzi v bosobotách leguano. Více info zde. Další přenos chystáme na 7. výročí značkové prodejny 11.11.2022 v 16:30. Odkaz zde.

Image

27.8. Setkání velkoobchodních partnerů leguano

V pátek jsme se sjeli z různých koutů České republiky a v leguanolandu jsme probrali novinky barefoot. Přijeli majitelé a zaměstnanci barefootových prodejen z Děčína, Jabkenice, Kolína,  Náchoda, Pardubic, Písku, Plzně, Poděbrad,  Prahy a Ostravy,  popovídali jsme si o vývoji leguano a novinkách. Byly představeny zcela nové modely kosmo sand a jaspar. Majitelka barefootové prodejny v Poděbradech Jana Kozákova seznámila přítomné se zajímavými tipy a radami, jak správně zvolit velikost a model. Na závěr proběhla soutěž v hodu na cíl. zvítězil Honza Krejčí z Děčína. Fotogalerii přikládám. Těšíme se na setkání zase za rok!

Image

21.8. Vyšly nové leguanoviny

Dozvíte se v nich mimo jiné o výhodách chůze v bosobotách, jaké akce čekají leguano na podzim a kdy se uskuteční workshopy s guru českého běhu Milošem Škorpilem. Celé číslo si můžete stáhnout zde.

Image

24.7.2022 Máme pro Vás leguano šablony!

leguano aktiv šablonaaktiv.jpg

 

19.7.2022 Byli jsme na leguano road trip

Je doba zasloužených dovolených. Protože jsou ale leguano naše srdcovka, tak jsme nezaháleli, dovolenou měli tak trochu pracovní a postupně jsme navštívili leguano v Innsbrucku, Bolzanu a Salcburku. Zároveň jsme fotili leguano na zajímavých místech. Fotky z cesty budeme postupně umísťovat na události k akci zde.

Image

 

28.6.2022 Vyšly nové leguanoviny

Vyšly už dvacáté leguanoviny. Dozvíte se v nich, že v bosobotách leguano trháme rekordy, o novinkách a o tom, jak se rozšiřuje obchodní síť leguano v České republice a na Slovensku.. Celé leguanoviny jsou ke stažení zde.  

Image

15.6.2022 Barefoot Fest se povedl

Na akci se zúčastnilo více než tisíc návštěvníků a a společně jsme ustanovili rekord Nejvíc lidí v barefootové obuvi na jednom místě. Více info zde.

Image

 

29.4.2022 Bosoboty leguano – láska na první obutí

Rozhovor o bosobotách je zveřejněn na hlavní straně iDNES.cz a Lidovky.cz. Celý článek naleznete zde.

Image

12.4.2022 Moderátorkou na Barefoot Festu bude Simona Babčáková

Jsme moc rádi, že po celou dobu barefoot festu bude moderátorkou tato skvělá herečka. Na Den dětí 1. června se na Vás společně těšíme. Více info naleznete zde.

Image

1.3.2022 Značková prodejna leguano v Trnavě na Slovensku otevřena

Bosoboty lze nakoupit přímo v prodejně nebo na e-shopu www.leguano.sk

ImageImageImage

 

22.2.2022 v 2:22:22 odpoledne otevíráme 2. značkovou prodejnu leguano v Trnavě na Slovensku 

Datum a čas hrají v našem životě důležitou roli. Každý den, každá hodina, každá minuta a každá vteřina se může prožít jinak. Pro někoho jsou čísla vyloženě mýtickou záležitostí. Některé okamžiky si můžeme pamatovat celý život jako datum narození potomka. Hodina, kdy jste se podruhé narodili. Minuta, která přepsala dějiny či vteřina, kdy vznikl nový stát.

Majitel a ředitel firmy Freebody, která dováží produkty firmy leguano do České republiky a na Slovensko k tomu říká: „Já si pamatuji úplně přesně jen jedinou vteřinu svého života. 11.11.2015 v 11:11:11 naše slavnostní otevření první značkové prodejny leguano v České republice. Od té doby máme za sebou velký kus cesty. Z Dejvic se pod naším vedením stala barefootová velmoc, která ve světě nemá obdoby. Nám v leguano bosoboty a přátelům z naBOSo projdou rukama ročně desetitisíce bosobot, které nesou poselství zdravé a svobodné chůze. Pamatuji si první přivezenou krabici barefoot z Německa v roce 2015 a jak mně s Janou Exnarovou lidé říkali, že prodávat boty-neboty za čtyři tisíce je opravdu špatný nápad.“

 Jenže tady jde o víc než jen o boty. Jde o šíření filozofie zdravého životního stylu, kterému z vlastní zkušenosti 100 % věříme a chceme, aby co nejvíce lidí chodilo zdravě a svobodně. V letech 2015-21 jsme otevřeli značkovou prodejnu, začali dodávat po městech v České republice a na Slovensko a troufám si říci, že patříme mezi špičku v oboru. Máme v Čechách a na Slovensku více než 50 velkoobchodních partnerů. Navíc od května 2021 zažíváme další vlnu zvýšené poptávky po našich bosobotách a překonáváme rekordy. Stáváme se prvním barefootovým partnerem Alzy a následně Mall. 

Petr Exnar pokračuje: „Na druhou vteřinu mého života, kterou si budu jistě přesně pamatovat, plánujeme otevření značkové prodejny leguano na Slovensku. Tímto si Vás dovolujeme pozvat do univerzitního města Trnava, kde na Trojičnom námestí 140/10 otevřeme dne 22.2.2022 v čase 2:22:22 odpoledne naši druhou značkovou prodejnu a 1.značkovou prodejnu barefoot leguano na Slovensku. 

 

Také pro klienty na Slovensku se bude moci stát bosá chůze prožitkem. Jako „Čechoslovák“ jsem se v roce 1992 těžko smiřoval s rozdělením Československa. Tato prodejna nás bude zase trochu spojovat a mám radost, že se Slováky, budu zase v každodenním kontaktu. Tuto značkovou prodejnu povede trnavská patriotka Daniela Wilflingová. Daniela nyní řídí i prodej na Slovensku a já se na naši spolupráci moc těším. Trnava je krásná a pyšní se bohatou historií, bývá přirovnávána k Římu. Věřím, že bosoboty leguano jí budou slušet.

Trnavo, vzhůru do barefoot leguano!

Image

30.12.2021 Přejeme vše dobré v roce 2021

Tým leguano Vám přeje hodně štěstí, zdraví a úspěchů v roce 2022.

Image

17.12.2021 Bosoboty leguano jsou k dostání již i v Bratislavě

Od tohoto týdne je možné zakoupit bosoboty leguano i v bratislavské multibrandové prodejně Barefoot Bratislava. Ředitel zastoupení firmy leguano PhDr. Petr Exnar k tomu říká: "Jsem moc rád, že Petr Košč z Bratislavy vstoupil do spolupráce s naší firmou a že nabídl možnost i bratislavským klientům zvolit svobodu a zdraví v bosobotách leguano. Naším velkým přáním je, aby se úspěch bosobot leguano v Čechách a na Moravě překlopil i na Slovensko. Cítím, že se nám toto přání začíná plnit. 

Image

14.12.2021  Speciální vánoční dárkové poukazy na bosoboty

Sháníte dárek na poslední chvíli? Bosoboty leguano jsou skvělým dárkem pod stromeček! Nově proto nabízíme speciální vánoční dárkové poukazy.  V naší značkové prodejně můžete zakoupit dárkový poukaz na barefoot obuv. Jsme tu pro Vás nyní také v neděli 20.12. do 14:00, navštívit nás můžete také od pondělí 21.12 do čtvrtka 23.12. od 10.00 do 18.00.

Image

4.12. Bosoboty leguano acasa - první barefoot bačkory

Do České republiky dorazily první kusy barefoot bačkor leguano acasa. Vysoký obsah vlny zajišťuje příjemný pocit, takže vaše nohy budou hýčkány i doma v obvyklém stylu leguano. Více informací naleznete zde.

Image

4.12. Bosoboty jako ten nejlepší vánoční dárek

Na našem e-shopu si můžete objednat bosoboty jako vánoční dárek. Pro všechny objednávky do 23.12. jsme prodloužili možnost výměny velikosti až do 15. ledna 2021. Ve značkové prodejně pro Vás také budeme poslední adventní neděli 19.12. 

Image

15.11.Podepsali jsme spolupráci s Duklou

Stali jsme se novým sponzorem FK Dukla Praha! Dukla je třetí nejúspěšnější klub v československé historii a síla sportovní značky Dukla je na českém území velmi významná, a to nejen ve fotbale. Klub má velké mezinárodní renomé i v zahraničí a je rodinným klubem. Tato spolupráce ukazuje, že podíl barefoot obuvi stoupá a jsme první firmou z tohoto oboru, která spolupracuje s tak významným sportovním klubem. Tiskovou zprávu naleznete zde. Informace o Dukle zde.

Image

14.11. Bosoboty leguano běžely Velkou Kunratickou

Legendární Velkou Kunratickou si nenechali ujít ani příznivci barefoot. Tento známý a oblíbený pražský závod vznikl v roce 1934 jako klubový závod Vysokoškolského sportu Praha, konaný na ukončení sezóny.  Trať s řadou přírodních překážek byla s velkou dávkou studentského humoru vybrána tak, aby se lišila od tehdy pořádaných přespolních běhů a aby umožňovala soupeření vyznavačů různých atletických disciplín i různých sportů. Záběru pomohla i příroda, když pro první část závodu připravila řadu terénních překážek a záludností. Informace k závodě najdete zde

Image

5.11. Model husky je tu

Je to tu! Nejprodávanější zimní model husky dorazil ve větším množství do České republiky.  Pohodlné bosoboty mají vodoodpudivý PU povlak a laminaci. Objednat můžete zde.

Image

28.10. Převzali jsme ocenění

Máme velkou radost! Naše bosoboty leguano jsou mezi nejlépe hodnocenými místy na Mapy.cz. A aby toho nebylo málo, společnost Imper nás v rámci otevřeného ratingu řadí mezi 1 % nejlepších firem v České republice s nejvyšším možným hodnocením A+++. Děkujeme za ocenění! Tým leguano.

Image

17.9. Vystavujeme na sjezdu Unie Fyzioterapeutů

Vystavujeme na jubilejním 30. sjezdu Unie fyzioterapeutů České republiky. První přednáškou na sjezdu byla Obecné principy fyzioterapie od prof. PaedDr. Pavla Koláře. Je tu úplně plno a lidé i stojí a my jsme moc rádi, že více a více fyzioterapeutů nosí barefoot. Další informace o Unii fyzioterapeutů naleznete zde

Image

Máme tiskovou mluvčí!

Z bosobot leguano hlásíme přestupovou bombu. Na pozici tiskové mluvčí vítáme v našem leguano týmu Katku Kráľovskou Steinerovou. Kačenka nám pomáhala už s rozjezdem v leguano v roce 2015 a fotila pro nás kampaň v roce 2017. A co o ní můžeme napsat? Zpívá jako Věra Špinarová a tančí a stepuje jako Fred Astaire. Excelovala v muzikálu Osmý světadíl v divadle Kalich. Má taneční studio SWING ME BABY Taneční Studio. Vydala LP I Love Peggy Lee, jezdí s kapelou. Více o Kačce na https://www.herswingboys.cz/bio

Image

12.9. Bosoboty leguano v pořadu Všechno co mám ráda

Bosoboty leguano jsme Vám mohli představit v pořadu Všechno co mám ráda. Odkaz na díl naleznete zde Reportáž o bosobotách leguano běží v čase od 14:07.

Image

2.9. Setkání velkoobchodních partnerů leguano

V úterý jsme se sjeli z různých koutů České republiky a v leguanolandu jsme probrali novinky barefoot . Zvláště intenzivně jsme probrali bosoboty leguano. Díky za účast!

Image

22.8. Fotosoutěž na Instagramu

Soutěžte o poukázky na nákup bosobot v hodnotě 500, 1000 a 2000 korun! Soutěž naleznete zde.

Image

9.8. Scio mint v prodeji!

Novinka scio mint dorazila do České republiky! K objednání ve značkové prodejně leguano a na e-shopu. K objednání zde.

Image

29.7. Také sportovci si oblíbili bosoboty leguano

Bosoboty leguano jsou vhodné pro většinu sportů. Ať už se věnujete běhu, józe, golfu, aerobiku, stolnímu tenisu, jachtingu, boxu, gymnastice, parkuru nebo jiným sportům, určitě oceníte některé výhody, které barefoot obuv přináší.  Celý článek naleznete na Bosoboty lze použít téměř v každém sportu.pdf.                                

Image

12.7. Soutěž o poukázky na nákup bosobot leguano

Máme pro Vás soutěž! Vylosujeme 3 výherce, kterým předáme poukázky na nákup bosobot leguano v hodnotě 500, 1000 a 2000 korun! Soutěž končí 20.7. a naleznete ji zde.

Image

19.6. Vyšly nové leguanoviny

Dozvíte se v nich, jak se daří leguano a proč je chůze v barefoot zdravá. Budete si rovněž moci změřit chodidlo dle šablony velikostí bosobot. Celé leguanoviny najdete ke stažení zde.

Image

16.6. Prodej barefoot leguano i do vašeho města

Barefoot obuv zažívá velký boom. Jsme rádi, že si bosoboty leguano stále nachází nové a nové příznivce. Pro nás jsou to nejlepší boty na světě. Filozofie zdravého životního stylu je jedna z mála věcí, která na koronavirus platí, a to nám dává velkou sílu do budoucna.  Chcete se k nám přidat a šířit filozofii zdravého životního stylu? Hledáme obchodní partnery v Benešově, Břeclavi, České Lípě,  Děčíně, Havířově, Chebu, Chomutově, Jablonci nad Nisou, Karviné, Kutné Hoře, Mariánských Lázních, Mělníku, Mostě, Opavě, Pelhřimově, Prostějově, Přerově, Příbrami, Říčanech, Teplicích, Vyškově a dalších městech nad 10 tisíc obyvatel. Prosíme v případě zájmu pište na bosoboty@leguano.cz.

Image

4.6. Vyrážíme za vámi

Jsme rádi, že  koronavir je na ústupu a my zase můžeme vyjet po roce za vámi všemi.

Image

26.5. Sandály leguano jara jsou v ČR

Těšte se na nádherné léto se spoustou slunce a novými barefoot sandály leguano jara.   

Image

17.5. O bosoboty leguano je mimořádný zájem

Děkujeme vám všem za mimořádný zájem o bosoboty leguano. U výrobce v Německu objednáváme nyní i 2x denně. Přesto nejsme bohužel tak extrémní nárůst poptávky schopni rychle zvládnout a výrobce má některé typy vyprodané. Omlouváme se za případné komplikace. Pracujeme na tom, abyste bosoboty obdrželi co možná nejdříve.

Image

10.5. Otevřeno i pro dospělé!

Pracovní doba:

 • Po - Čt: 10.00-18.00
 • Pá: 10.00-17.00
 • So: 10.00-14.00
 • Do obchodu může jen jedna osoba (rodina) a vznikají bohužel fronty. Individuální termíny mimo pracovní dobu lze domluvit na: bosoboty@leguano.cz . Děkujeme za pochopení.

Image

27.4.2021 Model ballerina v nových barvách!

Modely ballerina jsou nyní k dispozici v nových barvách zelené a žluté.

Image

10.4.2021 V pondělí otevíráme značkovou prodejnu pro děti!

V pondělí 12.4. v 10.00 pro Vás letos po prvé otevíráme značkovou prodejnu s bosoboty leguano! Těšíme se!                V prodejně je umožněn pouze nákup dětské obuvi.

Prosíme řiďte se požadavky:

 • Dodržení odstupů 2 metry – doporučení plochy, resp. kapacity pro jednoho přítomného                zákazníka nejméně cca 15 m2 prodejní plochy. Odstupy neplatí mezi osobami sdílejícími společnou domácnost. Můžeme tedy najednou uvnitř provozovny obsloužit jen jednoho klienta nebo jednu rodinu.
 • Na místě je dostupná dezinfekce rukou. Použijte ji před zkoušením bot.
 • Je povinná ochrana horních cest dýchacích na obou stranách (zaměstnanec i zákazník).
 • U vstupu do provozovny dodržujte odstupy 2 metry.
 • Upřednostňujeme bezhotovostní platby.Image

29.3.2021 Jaro uvítáme v dubnu modelem jara

Máte sny? My jsme od roku 2015 snili o tom, že se dočkáme i sandálů. Je to tady! My už jedny máme a v druhé půlce dubna budou i pro Vás. Předobjednat lze již nyní zde

Image

21.3.2021 Děkujeme zdravotníkům

Milujeme naší práci. My totiž jen neprodáváme boty. My chceme, abyste se Vy, naši klienti cítili šťastnější, zdravější a svobodnější.  Bohužel tu už máme přes rok COVID-19. Letos jsme ještě neměli otevřenou naší značkovou prodejnu.  S pandemií musíme bojovat každý, největšími hrdiny jsou však samozřejmě zdravotníci. Všem lékařům, sestřičkám a dobrovolníkům v nemocnicích bychom tímto rádi poděkovali, a abychom nezůstali jen u slov, přidáváme také kupón na 300 korun s využitím do konce března. Kód kupónu je: „jsemzdravotnik“

Image

7.3.2021 Ultramaratonec Miloš Škorpil cvičí v bosobotách leguano

Miloš Škorpil je autorem projektu https://bezeckaskola.cz/ a držitel mnoha rekordů. Jsme rádi, že cvičí v bosobotách leguano a jeho cviky můžete shlédnout v přiloženém videu zde

Image

21.2. 2021 Óda na radost v amalfi bianco

Naše značková prodejna je stále zavřena. Potěšila nás alespoň Beethovenova Óda na radost v leguano amalfi bianco. Video naleznete zde.

Image

14.2. 2021 Oslavili jsme Den svatého Valentýna

Bosoboty leguano jsou prostě láska

Image

7.2. 2021 Zimu v barefoot tráví více a více lidí

V barefoot obuvi nás chodí stále víc. Ti, kteří prožívají život přirozeným způsobem, tedy naboso, si každý rok odpovídají na otázku: zima v bosobotách – je to možné? Ano, funguje to a lidí, kterých nosí bosoboty v zimě, stále přibývá! Pokud je noha v pohybu, pohyb zahřívá nohu zcela sám. Navíc bosoboty leguano již nabízejí zimní modely husky, kosmo, chester a aktiv zimní. K objednání zde.

Image

2.2.2021 V dubnu očekáváme novinku scio pink

Do České republiky dorazil první pár modelu scio rose. Tyto barefoot boty nás velmi zaujaly třpytem.

ImageImage

17.1.2021 Zima je tu a my jsme připraveni

Image

Mezi nejoblíbenější zimní modely patří bosobota kosmo. K tradiční černé variantě přibyla i varianta šedá. Obě tyto barevné provedení nabízíme ve velikostech 36-47. Z celé palety zimních modelů si můžete vybrat zde.

Co je u nás nového - 2020

25.12.2020 Značková prodejna uzavřena

Bosoboty jsou o zdraví a o svobodě. To první je v tuto chvíli opět důležitější než to druhé. V souvislosti s nařízením vlády bohužel opět zavíráme značkovou prodejnu bosoboty leguano  pro klasický prodej. Velkoobchodní prodej, E-shop a E-shop s osobním odběrem fungují dál bez omezení. U osobního odběru budou výdeje probíhat v pracovní dny od 10.00 do 12.00, nebo dle dohody. Bosoboty si nadále můžete bez omezení objednat zde.

Image

20.12.2020  Dárkový poukaz na bosoboty

Sháníte dárek na poslední chvíli? V naší značkové prodejně můžete zakoupit dárkový poukaz na barefoot obuv. Jsme tu pro Vás nyní také v neděli 20.12. do 14:00, navštívit nás můžete také od pondělí 21.12 do středy 23.12. od 10.00 do 18.00.

Image

6.12.2020  Bosoboty jsou ten nejlepší dárek

Na našem e-shopu si můžete objednat bosoboty jako vánoční dárek. Pro všechny objednávky od 7.12.  do 23.12. jsme prodloužili možnost výměny velikosti až do 15. ledna 2020. 

Image

2.12.2020 Zítra otevíráme značkovou prodejnu!

Ve čtvrtek 3.12. v 10.00 pro Vás po šesti týdnech otevíráme značkovou prodejnu s bosoboty leguano! Těšíme se! ❤️🍀✌️🇨🇿

Prosíme řiďte se požadavky k naší povolené provozovně:

 • Dodržení odstupů 2 metry – doporučení plochy, resp. kapacity pro jednoho přítomného zákazníka nejméně cca 15 m2 prodejní plochy. Odstupy neplatí mezi osobami sdílejícími společnou domácnost. Můžeme tedy najednou uvnitř provozovny obsloužit jen jednoho klienta.
 • Na místě je dostupná dezinfekce rukou. Tuto použijte před zkoušením bot.
 • Je povinná ochrana horních cest dýchacích na obou stranách (zaměstnanec i zákazník).
 • U vstupu do provozovny dodržujte odstupy 2 metry.
 • Upřednostňujeme bezhotovostní platby.

Image

25.11.2020 Novinka kosmo šedé

Do České republiky dorazily nové zimní bosoboty kosmo šedé. Vysoce komfortní a univerzálně použitelná k jakémukoliv zimnímu oblečení. Podrážka LIFOLIT® poskytuje dokonalou podporu i ve sněhu a při kluzkých podmínkách. Další informace naleznete zde.

Image

22.10.2020 Značková prodejna uzavřena

Bosoboty jsou o zdraví a o svobodě. To první je v tuto chvíli opět důležitější než to druhé. V souvislosti s včerejším nařízením vlády zavíráme značkovou prodejnu bosoboty leguano do dne 3. listopadu 2020  pro klasický prodej. Velkoobchodní prodej, E-shop a E-shop s osobním odběrem fungují dál bez omezení. U osobního odběru budou výdeje probíhat od 10.00 do 12.00, nebo dle dohody. Bosoboty si nadále můžete bez omezení objednat zde.

Image

14.10. Vyšly nové leguanoviny

Vyšly už sedmnácté leguanoviny. Dozvíte se v nich, že v bosobotách leguano posilujeme imunitu, o novinkách a o tom, že byla vydána nová kniha o barefoot. Celé leguanoviny jsou ke stažení zde.  

Image

14.10. Služba pro Vás

Naprostou většinu bosobot leguano máme neustále na skladě. Pokud nějaká velikost chybí, zpravidla bývají už bosoboty na cestě od výrobce z Německa, protože objednáváme i pětkrát týdně. Občas se ale stane, že vzhledem k velké poptávce nemá na skladě bosoboty ani výrobce. Aktuální stav námi zaplacených a nedodaných bosobot naleznete zde.

11.10. Nové modely chester dorazily do České republiky

Máme tu podzim a s ním začíná sezóna kotníčkových bosobot. Pro tuto příležitost dorazily dva nové modely leguano chester šedé a světle šedé. Více info zde a zde.

ImageImage

8.9. Ve dnech 18. až 20. září vystavujeme na Festivalu Evolution

Na Festivalu Evolution uvidíte všechny novinky leguano 2020. Těšíme se na Vás na v pravém křídle Průmyslového paláce na stánku PK145. 

Image

3.9. Setkání velkoobchodních partnerů leguano proběhlo úspěšně

V pátek 30.8. proběhlo v leguanolandu setkání velkoobchodní partnerů a zaměstnanců. Děkujeme moc za účast odborníkům v prodeji barefoot obuvi z Brandýsa nad Labem, Brna, Kladna, Kolína, Písku, Prahy a Říčan. Účastníci si mohli prohlédnout novinky leguano a to zejména modely chester šedé a antracitové beat. Zástupce firmy naBOSo Jiří Souček poradil jak na sociální sítě.  S řešením reklamací a obchodními informacemi leguano seznámil účastníky Petr Exnar. Fyzioterapeutka Jana Exnarová zodpověděla dotazy týkající se prospěšnosti barefoot obuvi při různých onemocnění pohybového aparátu. Program naleznete ve fotogalerii zde.

Image

24.8. 2020 Vítáme v rodině leguano nový produkt scio

V pátek dorazil do České republiky zcela nový model scio. Jedná se o unisexový model, který je k dispozici ve velikostech 36-47. Další informace naleznete zde.

Image

31.7. 2020 Červencové novinky leguano

Koncem července dorazily do České republiky žhavé novinky z Německa. Dámský model leguano amalfi nero ve velikostech 36-43 a unisexový model go: white ve velikostech 36-48. Další informace naleznete zde a zde.

ImageImage

23.6. 2020 Vyšly nové leguanoviny

Dozvíte se v nich o novinkách a o tom jak naše společnost zvládá současnou koronavirovou krizi. Celé leguanoviny naleznete zde

Image

1.6. 2020 Bosoboty leguano v pořadu naBOSo

Moc děkujeme kamarádům z naBOSo za jejich pořad o barefoot. Online rozhovor s Petrem Exnarem nejen o bosobotách leguano proběhl  v úterý 26.5. a je k dispozici zde

Image

24.5. 2020 Očekáváme model gentle i v dámských velikostech

S radostí Vám oznamujeme, že model gentle bude ještě během května k dispozici i ve velikostech 36-41. K předobjednání již dnes zde

Image

10.5. 2020 Model tango frčí

Novinka style tango byla původně určena pouze pro německý trh. V době koronavirové byla ale uvolněna i pro Českou republiku a Slovensko. Patří k nejprodávanějším modelům a je k dispozici ve velikostech 36 až 43. Další informace naleznete zde

Image

25.4. 2020 V pondělí otevíráme značkovou prodejnu leguano

V pondělí v 10.00 pro Vás po šesti týdnech otevíráme značkovou prodejnu s bosoboty leguano! Těšíme se! ❤️🍀✌️🇨🇿 

Prosíme řiďte se požadavky k naší povolené provozovně:

 • Dodržení odstupů 2 metry – doporučení plochy, resp. kapacity pro jednoho přítomného zákazníka nejméně cca 10 m2 prodejní plochy. Odstupy neplatí mezi osobami sdílejícími společnou domácnost. Můžeme tedy najednou uvnitř provozovny obsloužit jen jednoho klienta.
 • Na místě je dostupná dezinfekce rukou. Tuto použijte před zkoušením bot.
 • Je povinná ochrana horních cest dýchacích na obou stranách (zaměstnanec i zákazník).
 • Manipulace personálu v rukavicích.
 • Rukavice i pro klienty na vyžádání (mikrotenové sáčky)
 • U vstupu do provozovny dodržujte odstupy 2 metry.
 • Upřednostňujeme bezhotovostní platby.

Image

21.4. 2020 Prodej na chodníku

Dnes jsme otevřeli prodej na chodníku. Budeme tady pro Vás:

Pondělí - Čtvrtek 10.00 - 18.00
Pátek 10.00 - 17.00
Sobota 10.00 - 14.0

Díky Praho! 👏❤️🍀✌️🇨🇿
Prodej na chodníku zahajujeme díky programu, který naleznete zde.  

Image

14.4. 2020 Nový model energy red právě dorazil do ČR

rávě jsme naskladnili prvních 21 kusů energy red!
Tyto bosoboty neobsahují žádné kovové části. Na první pohled zaujmou vyšívané nápisy leguano. Struktura pleteného materiálu je propustná, a proto velmi vzdušná. Patní ukončení je vypolstrováno PU pěnou, což ještě zvyšuje pohodlí během chůze. Více informací najdete zde

Image

5.4. 2020 Nové jarní modely

Naskladnili jsme nové  jarní modely. K objednání zde.

Image​​Image​​Image​​Image​​​

29.3. 2020 Koronavir bosoboty leguano nezastaví

Nastal čas jarních procházek v bosobotách leguano. Ten skvělý pocit z chůze naštěstí rouška neohrožuje. Kompletní nabídku bosobot leguano naleznete zde.

Image​​

19.3. 2020 Tři možnosti jak objednat bosoboty leguano

Image​​

14.3. 2020 Uzavření značkové prodejny leguano v souvislosti s opatřením vlády

Bosoboty jsou o zdraví a o svobodě. To první je v tuto chvíli důležitější než to druhé. V souvislosti s dnešním nařízením vlády zavíráme značkovou prodejnu bosoboty leguano do dne 24. března 2020 do 6:00 pro klasický prodej. Velkoobchodní prodej, E-shop a E-shop s osobním odběrem fungují dál bez omezení. U osobního odběru budou výdeje probíhat od 10.00 do 12.00, nebo dle dohody. Bosoboty si nadále můžete bez omezení objednat zde.
Image​​

4.3. 2020 Exnarovi & Tomáš Klus: Svoboda a zdraví v bosobotách

Ve Vaší 6 jsme si povídali s Tomášem Klusem nejen o bosobotách. Rozhovor naleznete zde.

Image​​

21.2. 2020 Slavíme 5 let na českém trhu!

Proč jsme v životě zdravější, šťastnější a spokojenější? Protože máme leguano! Již 5 let.

Image​​

12.2. 2020 Model beat pink zažil premiéru v České republice

Právě jsme naskladnili žhavou novinku beat pink. K vyzkoušení ve značkové prodejně leguano a k objednání zde

Image​​

1.2. 2020 Šiřte zdravou chůzi v barefoot i Vašem městě!

Již téměř 5 let  dodáváme do České republiky unikátní barefoot obuv leguano. Bosoboty leguano lze koupit již na čtyřiceti místech v České republice. Jsme přesvědčeni, že při dobrém podnikatelském záměru a hlavně přesvědčeném prodejci, lze s velmi dobrou návratností zřizovat barefoot obchody i v dalších městech. Volné kapacity vidíme v Praze, Havířově, Mostě, Opavě, Karviné, Teplicích, Děčíně, Prostějově, Přerově, České Lípě, Třinci, Znojmě, Příbrami, Kroměříži a Břeclavi. Zajímají vás bosoboty, Zvažujete podnikání? Ozvěte se nám.

Image​​

17.1. 2020 Premiéra leguano aktiv plus v České republice.

Kotníčkové bosoboty leguano aktiv plus jsou již k dispozici ve značkové prodejně leguano, Wuchterlova 336, Praha 6 ve velikostech 36-47. K objednání zde

Image​​

3.1. 2020 Vyšly nové leguanoviny

Dozvíte se v nich o novinkách, o rekordním roce 2019, o tom, že firma leguano je jedna z nejrychleji rostoucích společností v Evropě a mnohé další. Celé leguanoviny ke stažení zde.

Image

 

Bosoboty.pdf (639kb)

Tabulka velikostí
Obchodní podmínky
Záruční list a návod na údržbu obuvi leguano
Zákaznický servis – reklamační formulář
Zákaznický servis – odstoupení od smlouvy
Ochrana osobních údajů
Náš příběh
© Bosoboty leguano 2015 - 2021 | Vytvořeno na Webmium.cz